Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

“Lirojini”, biznesi i Vlorës në protestë para policisë, kërkojnë të lihen të lirë punonjësit e arrestuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Përplasje mes policisë dhe biznesmenëve u shënuan mbrëmjen e djeshme në Lungonare në Vlorë, ku pronarët nuk pranonin të mbyllnin muzikën pas orës policore.

Gjatë përplasjes pati edhe disa të shoqëruar, ku mes tyre edhe një grua. Pas shoqërimeve që u bën në polici, pronarët e disa biznesëve në Vlorë kanë danë dalë në protestë para policisë.

Duke duartrokitur dhe duke bërtitit “lirojini” ata kanë kërkuar që të lirohen punonjësit e arrestuar.

*Bëhet me dije se rreth orës 03:00 të mëngjesit të arrestuarit janë lënë të lirë.

Më shumë


spot_img
spot_img