Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Ditmir Bushati del “i qeshur” nga Asambleja e PS, Edi Rama e riktheu në grup dhe do punojnë bashkë për Akademinë Politike

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditmir Bushati, ish-ministër dhe një nga zërat më të rëndësishëm në Partinë Socialiste, mori sot besimin e kryeministrit Edi Rama për të punuar bashkë për Akademinë Politike. Duket se përplasjet mes tyre “janë sheshuar” dhe tashmë Rama ka zgjedhur ta ketë Bushatin pranë vetes.

Nga punimet e Asamblesë, ky i fundit ka dalë “i qeshur” dhe ka folur shkurtimisht për mediat.

“Kam hedhur votën time dhe shpresoj të zgjidhem dhe të jap kotributin tim në Parti”, tha ai ndër të tjera, ndërsa theksin e vuri dhe te “debatet” në PS. “Ka vend për të përmirësuar të gjithë hapësirën e debatit politik dhe poërmirësimi i debatit jam i bindur se do të fillojë me PS”.

Lexo edhe: Edi Rama njofton mbledhjen e Sekretariatit të ri dhe Akademisë Politike, rikthen Ditmir Bushatin: Do jetë misioni më kompleks në kujtesën time

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img