Hapësire reklamuese

Bota

Del në ankand letra e Princesh Dianës para divorcit me Charles, ja sa pritet të shitet

Shkruar nga Newsbomb
Del në ankand letra e Princesh Dianës para divorcit me Charles, ja sa
Princesh Diana

Letra e Princesh Dianës të cilën e shkroi një muaj para se të divorcohej me princin e atëhershëm të Britanisë së Madhe, Charles III do të dalë në ankand.

Letra e princeshës së ndjerë Diana dhe një portret i John Lennon do të dalin në një ankand në Britaninë e Madhe më 30 maj ku pritet të shitet me një çmim prej 800-1200 paund.

Del në ankand letra e Princesh Dianës para divorcit me Charles, ja sa

Këtë letër Diana e shkroi në janar 1996, një muaj përpara se të konfirmonte se po divorcohej nga princi i atëhershëm i Britanisë së Madhe Charles. Ajo në letër falënderon mikun e saj Roger Bramble që e çoi për drekë në një restorant londinez.

Një muaj përpara se Princesha Diana të shkruante këtë letër, mbretëresha e ndjerë Elizabeth II u kishte shkruar Charles dhe Dianës duke i këshilluar ata të divorcoheshin. Diana konfirmoi se ajo ra dakord për një divorc në shkurt 1996 dhe pas ndarjes së tyre 4-vjeçare, divorci i çiftit u finalizua më 28 gusht 1996.

Ajo iu dhurua në vitin 1968 babait të shitësit, i cili punonte për “Cave Photographics Studios” e cila siguronte pajisje fotografike për “Beatles” kur Lennon dhe partnerja e tij e atëhershme Yoko Ono po ridekoronin shtëpinë.

Del në ankand letra e Princesh Dianës para divorcit me Charles, ja sa

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese