Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Berisha nga Durrësi: 40 mijë demokratë u ngritën për t’i rikthyer vlerën partisë, Prokuroria Speciale është bërë e rrezikshme për Ramën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha pasditen e sotme është ndalur në qytetin e Durrësit aty ku dhe është pritur nga dhjetra demokratë.

Gjatë fjalës së tij, Berisha tha se demokratët u ngritën në këmbë për të rikthyer vlerat më të mira Partisë Demokratike.

albsig

spring

Sipas ish-kryeministrit Prokuroria Speciale është bërë e rrezikshme për ish-kryeministrin Edi Rama dhe qeverinë e tij.

“Ne arritëm në këtë stad mbi 40 mijë anëtarë  në këmbë të vendosur ëpr të rikthyer në partinë tonë vlerat më të mira. Si arritëm ne këtë, të gjithë ne po rrokulliseshim, pas disfatës që pësuam në zgjedhjet e 25 prillit. T

ë gjithë ne moralisht po lëngonim në atmosferën e asaj disfate, por ne arritëm sepse secili prej jush mori nëj vendim “ndal nuk ecet më kështu”.U rikthyem, sot ja ku jemi, të vërtetë, shumë të fuqishëm dhe të qartë. Disa herë më shumë se në diktaturë Çdo dit është bërë për PS kreun e saj, Prokuoria Special është bërë më i frikshëm se Komiteti Qëndror.Ne ja arritëm, por në këtë stacion ku jemi një mision i madh tjetër na pret. Për interesat e këtyre qytetarëve, për të ardhmen tone”, tha Berisha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img