Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Ish-deputeti i PS mohon konfliktin dhe shkarkimin me “urdhër nga lart”, pranon se konkurroi në KQZ: Të tjerat janë sajesa

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti socialist Ardian Myslimaj ka reaguar pas lajmit të publikuar nga Newsbomb.al për shkarkimin e tij nga puna pas përplasjes me krerët e Partisë Socialiste.

Newsbomb.al zbardhi mesazhet e komunikimit të Myslimit me kryeministrin Edi Rama, ku ky i fundit i kërkonte që të telefononte Taulant Ballën dhe t’i kërkonte falje, pasi më herët i ishte ankuar se përse emri i Myslimit nuk ishte në listën e konkurrentëve për anëtar në KQZ.

Ai shprehej se e meritonte këtë post për shkak të kontributeve të tij në PS. Por gjithçka iu kthye në bumerang, duke humbur jo vetëm mundësinë e kandidimit por dhe detyrën që mbante ndërkohë.

Megjithatë Myslimi ka reaguar lidhur me këtë lajm, duke thënë se është i pavërtetë. Ai pranon se ka konkurruar për postin, por thotë se biseda e tij me Taulant Ballën dhe më pas me kryeministrin Edi Rama “janë sajesa”.

“Është e vërtetë që kam konkurruar për një pozicion në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, por të gjitha të tjerat në “lajmin” janë sajesa të kota pse jo edhe të qëllimshme”, thotë ndër të tjera Myslimi.

Newsbomb.al mësoi se Rama i ka kërkuar Ardian Myslimit t’i kërkojë falje Ballës, por ky i fundit s’ka pranuar. Rama ka dhënë urdhër për shkarkimin e tij, dhe ministrja e Financave Anila Denaj e firmosi.

Për pushimin nga puna, Ardian Myslymi ka hedhur në gjyq ministren Anila Denaj në Gjykatën Administrative.

LEXO EDHE: Pse nuk me keni futur mua në listë! Kush është ish-deputeti i PS që Rama mori në telefon, i tha t’i kërkonte falje Taulant Ballës (Newsbomb zbardh SMS dhe konfliktin në Parti)

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img