Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

U kap duke blerë vota, kandidati i LSI-së nuk pranon të dëshmojë, shpallet në kërkim policor

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati i LSI-së në Tiranë, Etjon Joka, është shpallur në kërkim nga policia pasi nuk ka pranuar të dëshmojë në lidhje me videot ku ai shihej duke blerë vota, raportojnë mediat.

Prokuroria e Posaçme (SPAK) nisi hetimet pas videove të publikuara paraditen e sotme, ku shihej se Joka dhe disa njerëz të tij të afërt u premtonin lekë dhe vende pune qytetarëve në këmbim të votës për LSI-në.

Joka është thirrur për të dëshmuar, por nuk ka pranuar dhe tashmë është në kërkim nga policia. Pas publikimit të videove, ai doli me një reagim zyrtar, ku tha se videot ishin të montuara dhe ky ishte një sulm politik ndaj tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img