Hapësire reklamuese

Sporti

Jo vetëm Bajrami, edhe Klaus Gjasula sapo vendosi një rekord në Europian

Shkruar nga Newsbomb
Jo vetëm Bajrami, edhe Klaus Gjasula sapo vendosi një rekord në
Momenti i golit te dyte nga Klaus Gjasula

Ky europian duket se është i kuqezinjve. Pas rekordit historik që ka vendosur Nedim Bajrami në ndeshjen me Italinë, kur shënoi golin më të shpejt në historinë e të gjithë europianëve, sot një rekord i ri është thyer nga Gjasula.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare arriti të shënonte golin e barazimit në minutën e '96 të sfidës me Kroacinë.

Një gol magjik për ne shqiptarët që na mban me shpresë për një kualifikim në fazën tjetër të Euro 2024, por edhe një rekord momental personal i Klaus Gjasulës, pasi është goli i shënuar më vonë në një ndeshje të këtij Europiani.

Veç këtij rekordi, Kalus Gjasula bëhet gjithashtu lojtari i vetëm që futet nga stoli si zëvendësues dhe shënon dy gola, një në portën e tij dhe një tek kundështari. 

Këto janë ndeshjet e para të Euro 2024, por futbollisti kuqezi e vendosi rekordin e tij duke shënuar në '90+7.

Kujtojmë se në ndeshjen e parë që Shqipëria luajti me Italinë, fantazisti Nedim Bajrami arriti të thyente rekordin e të gjithë europianëve që janë luajtur deri tani, duke shënuar golin më të shpejt për vetëm 23 sekonda.

© Newsbomb.al

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese