Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
5.1kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shembet suvaja e Pediatrisë së Tiranës, raportohet për një fëmijë të plagosur (FOTOT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ina Zhupa, deputete e zgjedhur e PD në 25 prill, denocon një ngjarje të rëndë te shërbimi i Pediatrisë së Tiranës. Sipas saj, suvaja e tavanit ka rënë dhe për pasojë një fëmijë është plagosur.

Ngjarja ka ndodhur vetëm pak minuta më parë bën me dije Zhupa, dhe ndan foto e mëposhtme.

“1 qershori ne Pediatrine Tirane! Kushtet e spitaleve skandaloze te shendetesise rrezikuan edhe jeten e femijeve. Tani ne spitalin e pediatrise sapo u plagos nje femije nga renia e tavanit.

Duhet hetim dhe venia para drejtesise te atyre qe rrezikojne jeten e femijeve pikerisht ne vend ku duhet te shpetojne jeten dhe shendetin”, shkruan deputetja e PD.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img