Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
75 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

SHÇBA detaje për operacionin ANTIDROGË: Grupi drejtohej nga speciali i RENEAS Rael Luli, ja në cilat ZONA të Tiranës shpërndahej KOKAINA

spot_img

Lajme të ngjashëm

Rael Luli, efektivi 27 vjeçar i Forcave Speciale RENEA dyshohet se qëndronte në krye të grupit që shpërndante kokainë në disa zona të Tiranës, dhe që u godit sot nga SHÇA, në bashkëpunim me Prokurorinë e kryeqytetit dhe Policinë.

Shërbimi për Çështjet E Brendshme dhe Ankesat, bën me dije se deri tani janë shoqëruar në kushtet e flagrancës 5 persona, mes tyre dhe polici i RENEAS, ndërsa operacioni vijon aktualisht dhe në përfundim të tij do të ketë deklaratë të plotë.

Grupi vepronte kryesisht në zonën e njohur si “Parku i autobusave”, Kombinatit, Misto Mame, Yzberisht dhe Qyteti i Nxenesve, në Tiranë.

Njoftimi i plotë për operacionin:

Tiranë – SHÇBA godet grupin e shpërndarjes së lëndëve narkotike, deri tani 5 të shoqeruar ne kushte flagrance, mes tyre 1 punonjës policie

Në vijim të një procedimi proaktiv nën drejtimin e Prokurorisë së Tiranës dhe me mbeshtetjen e operacionale te DVP Tirane, është finalizuar operacioni për goditjen e një rrjeti të shpërndarjes së kokainës në qytetin e Tiranës, i cili dyshohet se drejtohej nga një punonjës policie i forcave speciale.

Aktualisht janë të shoqëruar në kushte flagrance me provat materiale (kokainë dhe hashash) 5 shtetas:

Ata janë:

– Rael Luli, 27 vjeç, punonjës policie pranë repartit special RENEA;

– J.L., 30 vjeç;

– G.H., 26 vjeç;

– G.S., 27 vjeç;

– E.S., 26 vjeç.

Aktualisht po vazhdojnë kontrollet e banesave të personave të implikuar.

Grupi vepronte kryesisht në zonën e njohur si “Parku i autobusave”, Kombinatit, Misto Mame, Yzberisht dhe Qytet te Nxenesve.

Janë sekuestruar lëndë narkotike të dyshuara si kokainë dhe kanabis, para dhe armë. Operacioni është në vijim e sipër dhe në përfundim të veprimeve do të ketë një njoftim për media.

SHÇBA mbetet e përkushtuar në misionin e saj për garantimin e zbatimit të ligjit dhe fton qytetarët të denoncojnë çdo rast të shkeljes së ligjit, duke telefonuar në numrin e gjelbër 0800 90 90.

Më shumë


spot_img
spot_img