Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Rama përballë Grenell në televizionin pro-Trump, Newsmax

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për televizionin “Newsmax”, teksa është shfaqur krah ish-zyrtarit të lartë të Donald Trump, Richard Grenell.

Rama ndodhet në Nju Jork ku do të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkaura.

Gjatë intervistës, Rama ka kujtuar takimin me mbretëreshën e ndjerë Elizabeth II, si dhe ka folur për çështje të tjera si sulmi kibernetik i Iranit ndaj Shqipërisë.

Richard Grenell është ish-i dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ndërsa televizioni ku Rama ka vendosur të shfaqet njohet si ekran i djathtë, në disa raste i cilësuar si i ekstremit të djathtë, dhe mbështetës i fortë i ish-presidentit Donald Trump.

Intervista:

 

Më shumë
spot_img
spot_img