Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama ia thotë në sy ministrit gjerman: Qytetarët duhet të udhëtojnë të lirë, s’ka rëndësi nëse kanë bërë vaksina lindore apo perëndimore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së përbashkët me ministrin gjerman të Shtetit për Europën, Michael Roth, i ka thënë këtij të fundit se do të sihte shumë e rëndë nëse qytetarëve do t’u ndalohej lëvizja e lirë për shkak të vaksinave që kanë bërë.

Rama u shpreh se nuk ka arsye pse të ndahen njerëzit në kategori kur bëhet fjalë për të drejtën e tyre të lëvizjes së lirë.

“Do të ishte më e rëndë se shtyrja e kornizës për Konferencën e Parë të Qytetarëve, pamundësia e udhëtimit të qytetarëve të Ballkanit në Europë, për shkak të ndarjes së tyre në kategori: ata që kanë bërë vaksinë perëndimore dhe ata që kanë bërë vaksinë lindore. Na ndihmoni që ta përçojmë këtë mesazh. Nuk ka arsye pse të ndahen njerëzit në kategori kur bëhet fjalë për të drejtën e tyre të lëvizjes së lirë”, tha Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img