Hapësire reklamuese

Politikë

Sot "u përul" para vendimit të saj, kush është gjyqtarja që i dha vulën dhe si e sulmonte Sali Berisha 3 vite më parë

Shkruar nga Newsbomb
Sot "u përul" para vendimit të saj, kush është
FotoMontazh: Sali Berisha dhe gjyqtarja Iliba Bezati

Gjykata e Apelit në Tiranë i dha fund sagës 30 mujore për vulën dhe logon e Partisë Demokratike, duke ia njohur simbolet zyrtare grupimit të drejtuar nga Sali Berisha. Ishin tre gjyqtare gra ato që përbënin trupën gjykuese dhe u cilësuan si "zonja me integritet" pas gjyqit.

Sali Berisha vetë doli me një reagim të shpejt në llogarinë e tij zyrtare, në kushtet kur ndodhet në "Arrest shtëpie" dhe entuziazmin pritet ta shprehë nga dritarja e ballkonit në "Rrugën e Shpresës".

"Këtij vendimi historia do ti njohë meritën e madhe të parandalimit të një mynxyre të vërtetë për vendin, kapjen e pluralizmit politik nga partia shtet", kjo ishte pjesa e vetme në reagimin e Sali Berishës që indirekt i drejtohej Gjykatës së Apelit, sepse siç duket nuk guxonte t'i përmendte me emra tre gjyqtaret që i dhanë Partinë Demokratike.

Ndryshe nga çfarë deklaron publikisht duke sulmuar drejtësinë dhe anëtarët e saj, sot ish-kryeministri dhe lideri demokrat heshti. Heshti sepse një nga tre gjyqtaret - pjesë e treshes që dha vendimin - është njollosur prej tij.

Sot "u përul" para vendimit të saj, kush është
Çfare shkruante Sali Berisha ne vitin 2021 per gjyqtaren

Siç shihet në këtë postim të datës 30 Prill 2021, Sali Berisha nuk lë gjë pa shkruar për gjyqtaren IIiba Bezati, e cila në atë periudhë mbante postin e kryetares së Gjykatës së Apelit Vlorë dhe gjatë një vizite në Pazarin e Krujës me miket e saj, kishte vendosur kapele me yllin partizan të marrë nga stendat që shesin produkte artizanale.

Kaq mjaftoi për ish-kryeministrin që të sulmonte gjyqtaren IIiba Bezati dhe të përbalte të gjithë karrierën e saj, vetëm përse kishte guxuar të shkrepte një foto me miket e saj nga kapelet që shiten në Pazarin e Krujës, ashtu si në çdo vend tjetër në Shqipëri që reklamon stenda me produkte artizanale shqiptare.

Postimi është ende publik në llogarinë e Sali Berishës dhe mund ta lexoni të plotë...

© Newsbomb.al

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese