Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Polici qëllohet me plumb në kokë, Tahiri me urgjencë në spital, RENEA ndërhyn dhe pasi rrethon autorin e plagos

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

da0792d06be7b873bc391189a6013392

Një efektiv policie ka mbetur i plagosur mëngjesin e sotëm në kryqëzimin e Arbërisë në Laç.

Polici Nikolin Gjergji është plagosur gjatë ndjekjes së një makine të grabitur. Efektivi ndodhet aktualisht në spitalin e Traumës i plagosur me plumb në kokë, jashtë rrezikut për jetën. Në ambientet e spitalit mbërritën me urgjencë ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dhe drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako.

Një person i armatosur, i identifikuar si Aldi Lleshaj, 20 vjeç, banues në Kurbin, ka grabitur një automjet të tipit “Porsche” me targë “AA870II” dhe është larguar me shpejtësi nga vendngjarja. Pronari i makinës ka lajmëruar policinë për grabitjen dhe menjëherë një patrullë është vënë ndjekje të autorit. Ky i fundit sapo ka konstatuar se po ndiqej nga policia ka qëlluar në drejtim të efektivëve duke plagosur Gjergjin. 

Lleshaj u lokalizua në zonën e Fushë-Gjormës dhe menjëherë është rrethuar nga policia. Një helikopter dhe forcat RENEA nga Tirana mbërritën në vendngjarje për ndërhyrje më të specializuar. Efektivët pasi kanë dështuar të bindin grabitësin e armatosur e kanë plagosur atë dhe e kanë transportuar drejt spitalit të Traumës në Tiranë, ku ndodhet edhe Gjergji.

Njoftimi i policisë:

Me date 22.12.2016 ,rreth orës  09:20, në autostradë afër Kryqëzimit të Arbërisë, 1  person i armatosur ka grabitur mjetin me targa AA 870 II.

Shërbimet e policisë  në momentin që kanë marrë njoftimin, janë nisur  menjehere në drejtim të vendngjarjes dhe jane vene ne ndjekie te makines se vjedhur.

Autori kur ka parë makinën e policisë  ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të tyre dhe për pasojë ka mbetur i plagosur një  punonjës i policisë i cili   ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po heton për zbardhjen e plotë të ngjarjes. 

Policia ka rrethuar autorin i cili eshte me arme ne dore. 

Ne ndihme te policise se Lezhes jane  nisur grupe me  forcat Renea.

Helikopteri i Policise me forca te tjera te Reneas.

Autori mbahet i rrethuar nga Policia e Lezhes.

lezhe2.jpg

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

15697163_10155507205313765_584503108_o.jpg

[iframe frameborder=”0″ width=”560″ height=”315″ src=”//www.dailymotion.com/embed/video/x560jyn” allowfullscreen ]
Arrestimi i autorit qe plagosi policin by newsbomb-al

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img