Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

PD reagon ashpër për Pjerin Ndreun: Duhet të jetë në BURG sepse është i njejti që në dosjen 184 fluturonte…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike ka reaguar sërish lidhur me ngjarjen e Lezhës, ku Pjerin Ndreu pati një përplasje me policinë atje, duke iu thënë se ai bënte ligjin dhe ata ishin legena.

Kësaj here ka reaguar në facebook Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, i cili thotë se Ndreu jo vetëm që nuk duhet të jetë mbi ligjin, por duhet të jetë në burg.

Kjo për faktin se sipas PD-së, ai është pjesë e dosjes 184 ku përgjimet e nxorrën atë teksa i bënte shantazh mësuesve për heqje nga puna, nëse nuk do të votonin PS.

Shënimi i plotë i Gazment Bardhit  

Pjerin Ndreu nuk duhet të jetë mbi ligjin, Pjerin Ndreu duhet jetë në burg sepse është i njëjti që në Dosjen 184 “fluturonte” mësuesit nga puna me urdhër partie dhe sot sulmon dhe fyen policinë. Deliri tij është produkt i paligjshmërisë mbi të cilën ngrihet pushteti i korruptuar i regjimit Rama-Doshi: Vjedhja e zgjedhjeve!

Ata nuk përfaqësojnë qytetarët, por interesat e krimit me të cilin masakrojnë zgjedhjet dhe vjedhin vullnetin e shumicës për ndryshim. Që arroganca ndaj qytetarëve dhe institucioneve të ndalojë, që ankthi dhe pasiguria të mos mbretërojnë në familjet shqiptare, duhet marrë fund modeli i politikës të lidhur me krimin.

Screenshot 2 51

LEXO EDHE: Përplasja e Pjerin Ndreut me “Shqiponjat”, Basha drejton gishtin nga shteti: Ka policë të ndershëm, por janë tradhëtuar nga regjimi i krimit Rama-Doshi

Më shumë

spot_img
spot_img