Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mblidhet Kolegji Zgjedhor për Gjirokastrën, paraqiten 3 padi nga partitë politike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme është mbledhur Kolegji Zgjedhor që do të shqyrtojë ankimimet e Partive për zgjedhjet që u mbajtën më 25 prill.

Në mbledhje kanë marrë pjesë perfaqësues nga PD, LSI dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për qarkun e Gjirokastrës Kreshnik Merxhani.

Përfaqësuesi ligjor i PD, Marash Logu ka shprehur prentendimet e tij në lidhje me manipulimin që është bërë votave.

Shqyrtimi i parë që do të bëhet në Kolegjin Zgjedhor është çështja e Shkodrës. Deri më tani është konstatohet se janë paraqitur 3 padi nga të tre subjektet zgjedhore.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img