Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Kryesia e PD miraton 4 kandidaturat për kryetar partie, skualifikohet Ibsen Elezi dhe 4 të tjerë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryesia e Partisë Demokratike ka miratuar 4 kandidatët që do të garojnë për kreun e ri të PD-së në zgjedhjet e 13 qershorit.

Lulzim Basha, Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli do të jenë përballë njëri-tjetrit për të marrë postin e kryetarit të partisë më të madhe opozitare në vend.

Ata do të kenë 12 ditë kohë për të bërë fushatë në strukturat e PD-së në rrethe.

Formularin e kandidimit e kishin plotësuar edhe 5 anëtarë të tjerë të PD-së, si Ibsen Elezi, Admir Mulaj, Edmond Vrapi, Sabri Hoxha dhe Mirjan Jashanllari, por ajnë skualifikuar nga Kryesia e PD pasi nuk kanë përmbushur kriteret.

Më shumë

spot_img
spot_img