Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Krerët e Kosovës erdhën në Vlorë, Ilir Meta shkon në Prishtinë për 28 Nëntor: Flamuri jonë e ka lavdinë tek veprat vetëmohuese

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka udhëtuar sot drejt Prishtinës në 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Ai është takuar me ish-presidenten Atifete Jahjaga, kryetarin Përparim Rama, familjen Rugova dhe shumë personalitete të tjera.

Meta së bashku me personalitetet e lartpërmendura kanë përuar shtatoren e Anton Çetës, një udhëheqës të pajtimtarëve të Kosovës dhe misionar i bashkimit të madh kombëtar. Ai shkruan se flamuri shqiptar e ka lavdinë në vepra vetëmohuese të burrave dhe grave patriote.

Ndërkohë, krerët e Kosovës, presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti mbërritën sot në Vlorë për ceremoninë festive për ngritjen e flamurit kombëtar.

“Kënaqësi e veçantë të gjendem sot në Prishtinë bashkë me kryetarin Përparim Rama, ish-Presidenten Atifete Jahjaga, familjen Rugova dhe shumë personalitete të tjera, në përurimin e shtatores së profesor Anton Çetta, udhëheqës të pajtimtarëve të Kosovës dhe misionar i bashkimit të madh kombëtar.

Emri i profesor Antonit dhe vepra e tij, janë simbol frymëzues për të punuar për kombin dhe të mirën mbarë kombëtare.

Flamuri jonë kuq e zi, e ka lavdinë tek vepra vetëmohuese e burrave e grave patriote që ashtu si profesor Çetta, janë dedikuar pa kushte dhe pa kufij në shërbim të atdheut, gjuhës dhe traditave më të mira shqiptare”,shkruan Meta.

Më shumë


spot_img

spot_img