Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

KAS merr vendimin: Pranohet kërkesa e LSI, SOT do të rinumërohen VOTAT për Qarkun e Beratit!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve vendos që të rinumërohen votat për partitë politike, në Qarkun e Beratit. Ky vendim ëhstë marrë vetëm pak minuta më parë.

Relatori i çështjes Elvis Çepa, ka lexuar vendimin e KAS, duke thënë se me shumicë votash ëhstë vendosur që votat në gati gjysmën e kutive për Qarkun e Beratit të rinumërohen. Do të jenë 114 kuti që do të rinumërohen, ndërsa procesi do të jetë live në KQZ në orën 14.00.

“KAS vendosi: rinumërimin e kutive të votimit sipas listës bashkëlidhur kërkesës ankimore të LSI vetëm përsa i përket votave për subjektet zgjedhore”, tha Çepa. Amdinistrata e KQZ u ngarua nga relatori i KAS që të bëjë sa më shpejt gati kutitë e votimit.

Ato ndodhen në Lundër dhe sipas Sekretarit të KQZ, deri në orën 13.00 do të transportohen në KAS dhe në transmetim direkt do të nisë procesi i hapjes dhe rinumërimit të votave. Partitë politike kërkuan që të kenë nga një përfaqësues të tyre në magazinën e Lundrës ku ndodhen kutitë, kërkesë që u pranua nga KAS.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img