Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

11 URDHËR ARRESTE në Tiranë/ Goditet rrjeti i trafikut të KOKAINËS nga Zvicra, i përfshirë dhe ZYRTARI I SHTETIT shqiptar(DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Tiranës ka lëshuarr 11 urdhër arreste për “shpërdorim detyre” dhe “trafik narkotikësh” dhe “pastrim parash”, pas identifikimit të një grupi kriminal të përfshirë në trafikun e kokainës.

Dy prej personave të përfshirë një këtë rrjet bashkëpunonin me shqiptarë që kryenin trafikun e kokkainës nga Zvicra drejt Gjermanisë.

Në total janë lëshuar 11 urdhër arreste nga prokurori Bledar Valikaj, 8 prej të cilave janë ekzekutuar mbrëmjen e djeshme. Tre persona janë ende në kërkim, raporton newsbomb.al.

Sipas informacioneve paraprake, bëhet me dije se organizator i këtij grupi është Ndriçim Harka, ndërsa pjesë e grupit ishte dhe një punonjës i zjarrfikëses.

Kanë qenë autoritetet zvicerane që pasi kanë goditur këtë rrjet trafiku, kanë kërkuar përmes një letërporosie në Tiranë, identifikimin e bashkëpunëtorëve shqiptarë.

Pas hetimeve të kryera, Prokuroria e Tiranës ka arritur të bie në gjurmët e dy personave të përfshirë në këtë rrjet. Njëri prej tyre është një zyrtar i shtetit shqiptar i cili merrej me rekrutimin e personave në rrjetin e trafikut të kokainës.

Më shumë

spot_img
spot_img