Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

FOTO: 25 vjeçari Demir Syla-drejtues i LSI në Pukë, u kap me miliona lekë dhe emra votuesish; bën fushatë për Agron Çelën dhe Edmond Ndoun

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtuesi i LSI për Pukën Demir Syla është procesduar penalisht nga Policia pasi është kapur në flagrancë bashkë me sekserin e tij, duke shpërndarë para për vota. Ndërkohë, seskesi i tij Vasil Shabani është arrestuar, shkruan newsbomb.al.

Nga kontrolli i ushtruar në ambientet e biznesit të shtetasit Demir Syla, Policia gjeti dhe sekuestroi dhe një tjetër fletë të ngjashme me fletën e votimit,  si dhe një fletë format A4, ku pasqyroheshin lista emërore (emër, atësi, mbiemer) me 27 persona dhe numrat e ID. Bizenesin e tij Syla e kishte kthyer në “bazë” për regjistrimin e emrave të votuesve “të sigurt” të kësaj partie për 25 prillin.

Kurse nga kontrolli i bërë në makinën e sekserit Vasil Shabani, në qytetin e Pukës, shërbimet e Policisë kanë gjetur 528.000 lekë (të rinj), për të cilat nuk justifikonte burimin, si dhe nje fletë e ngjashme me formatin e fletës së votimit.

Nga një kërkim i thjeshtë në rrjetet sociale, shihet se 25 vjeçari Demri Syla, drejtues politik i LSI në Pukë, bën fushatë për dy kandidatët e kësaj force politike, Agron Çela dhe Edmond Ndou, shkruan newsbomb.al.

Screenshot 3 17
Demir Syla me kandidatin e LSI Agron Çela
Screenshot 1 22
Demir Syla ben fushate per Agron Çelen dhe Edmond Ndou
Screenshot 4 16
Demir Syla, drejtuesi i LSI Puke
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img