Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Bushati “shpërthen” në studio: Emisionet janë sponsorizuar! E dimë që Berisha i vrau ata në 21 janar, këto janë po*dhë me rigon

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Andi Bushati është pyetur lidhur me çështjen e rihapjes së hetimeve për çcështjen e 21 janarit 2011, teksa ka shpërthyer në studion e emisionit “Open”.

Bushati i konsideroi emisionet televizive si të sponsorizuara që të trajtojnë këtë çështje, duke shtuar se e di gjithë Shqipëria që Berisha i vrau katër demostruesit e 21 janarit 2011.

Analisti nuk u përmbajt duke i cilësuar hetimet e tanishme pas zgjedhjeve, si “po*dhë me rigon”.  

Andi Bushati: Kjo është një hipokrizi e madhe. Sot mund të them që ose është sponsorizuar ose nuk e di, katër emisione në të njetin kohë flasin për viaskën e plumbit. Unë që atë ditë s’kam pasur asnjë dyshim që vrasësi është Sali Berisha. Këto janë po*dhë me rigon tani. A e thamë e kemi thënë që janë vrasje të shtetit ato. Pas 10 vitesh na thonë përralla këtu. Duan të dënojnë tani Adriatik Lallën, kujtohen për Gërdecin e Fatmir Mediut, kujtohen për 21 Janarin, kujtohet Gjykata Kushtetuese të shqyrtojë 30 qershorin, kujtohen edhe të shqyrtojë legjitimitetin e Gent Cakaj. Vetëm një debil nuk e kupton që kjo është një drejtësi që ka pritur rezultatin e zgjedhjeve për të hapur këto çështje. Kjo është drejtësi që shfrytëzon gjakun e Gërdecit dhe 21 janarin për të çuar gjak në mbrojtjen e Edi Ramës. Disa çapaçulë u kujtuan pasi vodhi Rama zgjedhjet të hapë çështjet e mëdha. Drejtësia po të dojë le të punojë. Këta bilbila që flasin sot për plumbat, para 10 vitesh nuk guxonin të flisnin. Nuk ka shqiptar që nuk e di kush e ka bërë Gërdecin apo 21 Janarin.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img