Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

Aksident në një minierë në Martanesh, humb jetën minatori, një tjetër niset me urgjencë në Tiranë

Shkruar nga Newsbomb
Aksident në një minierë në Martanesh, humb jetën
Foto ilustruese

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mesditën e sotme në minierën e Martaneshit, ku një minator ka humbur jetën.

Burime për media bëjnë me dije se teksa kanë qenë duke punuar një masiv gurësh ka rënë mbi minatorët. Për pasojë njëri ka humbur jetën, ndërsa një tjetër është plagosur rëndë.

Minatori i plagosur është nisur me helikopter drejt Tiranës, ku do të marrë dhe mjekim më të specializuar.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese