Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

110 vjetori i Pavarësisë, Edi Rama mbërrin në Vlorë, krah tij Albin Kurtin, Presidentët Osmani e Begaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Liderët e shtetit të Shqipërisë dhe Kosovës ndodhen në Vlorë, në qytetin ku më 28 nëntor 1912, Isamil Qemali ngriti flamurin shqiptar dhe shpalli Pavarësinë.

Edi Rama, kryeministri i Kosovës Albin Kurti, presidenti Bajram Begaj dhe presidentja e Kosovës Vjosa Osmani kanë mbërritur në Vlorë për ceremoninë festive për ngritjen e flamurit.

Po ashtu në këtë ceremoni është kryebashkiaku Deritan Leli, por edhe kryetraja e Kuvendit Lindita Nikolla.

 

Më shumë


spot_img

spot_img