Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

termet sot

27 NËNTORI DITË ZIE KOMBËTARE, qeveria merr vendimin

Qeveria e Shqipërisë ka shpallur ditë zie kombëtare ditën e nesërme, 27 nëntorin. Vendimi është marrë pak orë pasi organet qeveritare...

Nxirren të pajetë nënë e bir nga rrënojat në Thumanë, shkon në 20 numri i të vdekurve

Dy trupa të pajetë janë nxjerrë pak çaste më parë, rreth orës 17:40, nga një prej pallateve të shembura në Thumanë. ...

Tërmet 3.9 ballë në Durrës, lëkundjet ndjehen edhe në Vorë e Tiranë

Rikthehen lëkundjet e tërmetit në qytetin e Durrësit, Vorës dhe Tiranës. Tërmeti 3.9 ballë i shkallës rihter është regjistruar në orën...

Rama reagon ashpër për lajmin e rremë të “tërmetit të madh”: Fake news kriminal për të përhapur panik

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pas publikimit në media të një lajmi të rremë për një tërmet të madh që supozohet se do...

Lëkundje të forta në Tiranë e Durrës, epiqendra zhvendoset në Vorë

Lëkundje të forta janë ndjerë pak minuta më parë në Tiranë dhe Durrës. Tërmeti është regjistruar me epiqendër 10 kilometra nga...

Tërmetet, zv.ministri Koçi: Ja pse nuk shpallet gjendja e emergjencës

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi tha se në banesat e dëmtuara rëndë do të ketë ndërhyrje radikale, ndërsa për të tjerat kompensim në bazë...

Nuk kanë të ndalur tërmetet, sapo u regjistrua një tjetër

Një tjetër tërmet është regjistruar pak minuta më parë në Durrës. Megjithëse më i vogël, ky është tërmeti i gjashtë që...

Tjetër TËRMET 4 kilometra nga Durrësi, 4.4 ballë (DETAJE)

Të dhënat e tërmetit të pestë, foto ESMC

Lajmet e fundit