Hapësire reklamuese

Politikë

Si u votuan anëtarët e Kryesisë së re të PS, Belinda Balluku dhe Ditmir Bushati ndër më të preferuarit e socialistëve (REZULTATI)

Shkruar nga Newsbomb
Si u votuan anëtarët e Kryesisë së re të PS, Belinda

Ka përfunduar pak më parë votimi për emrat e kandidatëve gra për anëtarët e Kryesisë së Partisë Socialiste.

Nga kandidatet gra Belinda Balluku është më e votuara, e ndjekur nga  Ogerta Manastirliu, Blerina Gjylameti, Evis Kushi, Olta Xhaçka dhe Mimi Kodheli.

Ndërsa nga radhët e burrave, Ditmir Bushati është më i votuari nga socialistët si anëtar i Kryesisë së Partisë Socialiste, i ndjekur nga Arben Pëllumbi dhe më pas nga Pandeli Majko. 

Lista e Grave:

Fiton:

Belinda Balluku 207 vota
Blerina Gjylameti 199 vota
Evis Kushi 183 vota
Mimi Kodheli 179 vota
Ogerta Manastirliu 204 vota
Olta Xhaçka 180 vota

Nuk Fiton:

Almira Xhembulla 94 vota
Ermonale Felaj 117 vota
Klotilda Ferhati 114 vota
Milva Ikonomi 175 vota

Lista e Burrave:

Fiton:

Arben Pëllumbi 203 vota
Armando Subashi 177 vota
Ditmir Bushati 204 vota
Erjon Braçe 174 vota
Ilir Beqja 173 vota
Pandeli Majko 198 vota

Nuk Fiton:

Eduart Shalësi 116 vota
Ervin Demo 98 vota
Fatmir Xhafaj 137 vota
Pjerin Ndreu 166 vota

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese