Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

Kuvendi shkarkoi Presidentin Meta, ja kush janë deputetët që nuk ishin në sallë dhe nuk votuan

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ilir Meta është i pari President i Republikës në historinë e Shqipërisë që shkarkohet nga Kuvendi.

Deputetët kanë votuar sot pas një seance plenare të qetë dhe pa debate, për shkakrimin e Metës për shkelje të Kushtetutës së Shqipërisë.

Në këtë proces kanë marrë pjesë 115 deputetë të cilët kanë votuar pro ose kundër shkarkimit të presidentit Ilir Meta.

Në sallë nuk ishin dhe nuk votuan 7 deputetë. Deputetët që nuk morën pjsë në votim janë Deputetët që nuk morën pjesën në votim, Ambra Borova, Rudina Hajdari, Enada Kapllani, Korab Lita, Jetmira Raboshta, Olta Xhaçka dhe Fidel Ylli.

104 deputetë kanë votuar për shkarkimin e Metës, 7 kanë votuar kundër dhe 3 abstenim.

Më shumë
spot_img
spot_img