Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

pirro mani

Pëllumb Kulla me fjalën prekëse për Pirro Manin: Largimi yt u ndje këto ditë, se artistët vdesin ndryshe (E PLOTË NË BRENDËSI)

Nga Pëllumb Kulla I shtrenjti Piro!.. Jemi mbledhur këtu rreth teje, krah shoqes tënde të jetës, Pavlinës së mirë dhe fëmijëve tuaj të mrekullueshëm, për...

Mirush Kabashi tregon amanetin e Pirro Manit: Vendosi një buqetë të madhe me lule te gërmadhat e Teatrit; Fjalët për bashkëshorten Pavlina: Po jetoj...

Aktori i njohur i skenës Mirush Kabashi ka treguar amanetin e fundit që regjisori i madh Pirro Mani ka lënë një muaj para se...

Natasha Lako emocionon me fjalët për humbjen e Pirro Manit: Sa vajza kanë rënë në dashuri përmes dashurisë së tij skenike

Natasha Lako, shkrimtarja e njohur shqiptare u gjend në Korçë tek mori lajmin e kobshëm se Pirro Mani, regjizori I madh shqiptar u nda...

“Aktor dhe regjisor i niveleve të jashtëzakonshme”, Meta për Pirro Manin: Trashëgimia që la pas duhet të na bëjë krenar të gjithëve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për ndarjen nga jeta të aktorit dhe regjisorit të njohur, Pirro Mani. Lajmi ka qenë pikëllues për...

Ndarja nga jeta e Pirro Manit, Teatri Kombëtar: Homazhet në nder të ikonës shqiptare mbahen nesër përpara ArTurbinës

Teatri Kombëtar ka njoftuar se homazhet për artistin e madh Pirro Mani do të mbahen ditën e nesërme në orën 21:00, në sheshin përpara...

Ndarja nga jeta e Pirro Manit, Basha shpreh ngushëllimet: Një ditë e trishtë për artin shqiptar. U prehtë në paqe!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të regjisorit të madh Pirro Mani. Basha i shpreh ngushëllimet familjes për...

“Lamtumirë usta”, Edi Rama mesazh për ikjen e Pirro Manit: Pa të, historia e artit skenik shqiptar do të ishte shumë më e varfër

Kryeministri Edi Rama shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të regjisorit të madh Pirro Mani. Ai u shua sot në Amerikë në...

Yllka Mujo dhe Piro Milkani për ndarjen nga jeta të kolegut Pirro Mani: Dashnor i palodhur i së bukurës! I dha dinjitet trupës së...

Aktorja Yllka Muajo dhe regjisori Piro Milkani ka folur ndarjen nga jeta të të madhit Pirro Mani. Ky i fundit mylli sot sot në...

Ndarja nga jeta e regjisorit të madh, Peleshi: Sot humbëm Piro Manin, padyshim do të zerë vendin e merituar në panteonin e korçarëve

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka reaguar në lidhje me lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të të regjisorit të madh, Pirro Mani. Me...

“U prehsh në paqe mjeshtër”, Teatri Kombëtar: Ndarja nga jeta e Pirro Manit, fatkeqësi për të gjithë komunitetin artistik

Teatri Kombëtar reagon për ndarjen nga jeta të regjisorit të madh shqiptar, Pirro Mani duke shprehur ngushëllimet për këtë humbje të madhe për komunitetin...

Lajmet e fundit