Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Zyrtarja e lartë amerikane sot në Tiranë, takon Alibeajn dhe Tabakun në Kuvend, shmang Berishën dhe selinë e PD, “i bën dalje” dhe Metës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndihmës Sekretarja amerikane për Byronë e Çështjeve Europiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried, do të zhvillojë një vizitë në Tiranë, sot më 28 prill, në kuadër të një turi në Ballkanin Perëndimor.

Zyrtarja e lartë amerikane do të takohet me kreun e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeajn, deputeten Jorida Tabaku dhe Gazement Bardhin.

albsig

spring

Takimi do të mbahet në zyrën e Kuvendit, ku përveç Alibeajt dhe Tabakut, do të jenë të pranishëm edhe anëtarë të tjerë të grupit, jo anëtarë të Komisionit të Rithemelimit.

Ajo që bie në sy është fakti se në axhendë nuk parashikohet asnjë takim me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe presiddentin e vendit, Ilir Meta.

Kujtojmë se ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim njeh Alibeajn si kryetar të komanduar të PD, ndërsa Berisha ka pohuar se nuk e njeh këtë të fundit si kryetar partie.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img