Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Zyrtarisht në dimër! Dëbora zbardh sot Korçën (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë nisur reshjet para të dëborës në zonat malore të Korçës. Mësohet se momentalisht reshje më të shumta ka në fshatin Dardhë, në lartësinë mbi 1600 metra.

Bëhet me dije se akset nacionale dhe rurale aktulisht janë të qarkullueshëm normalisht. Ndërkohë për drejtuesit e mjeteve, këshillohet lëvizje me shpejtësi të reduktuar dhe përdorim të gomave dimëror.

Sipas meteorologëve gjatë ditës së sotme do të ketë reshje dëbore edhe në zonat veriore, si dhe ulje temperaturash.

Më shumë


spot_img

spot_img