Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Zyrtari kosovar – tifozëve shqiptarë: Hiqni flamjt e kuq, i yni është blu

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zyrtarët e Federatës Kosovare të Futbollit u kanë bërë sot thirrje publike me megafon tifozëve në hyrje të stadiumit që të hiqnin flamujt e kuq të Shqipërisë dhe të mbanin vetëm ata të Kosovës.

Në një video, shfaqet shefi i sigurisë së FFK-së teksa komunikon me tifozët, ndërsa një prej tyre e pyet se përse duhet ta bëjnë një gjë të tillë.

“Ta shpjegoj nesër”, është përgjigja e zyrtarit kosovar, mes pakënaqësisë së tifozëve. Sipas gazetarit Xhejms Monteg, që ka publikuar këtë video në Twitter, zyrtari në fjalë i ka shpjeguar “U thashë asnjë flamur shqiptar… I yni është blu”.

Më shumë

spot_img