Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
26 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Zyrtari i lartë amerikan: Te dënohen zyrtarët e lartë të korruptuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Ne dëshirojmë të shohim forcimin e institucioneve që luftojnë korrupsionin. Dëshirojmë që të hapen raste ndaj zyrtarëve të lartë që angazhohen në korrupsion, qoftë duke u hetuar, apo duke u ndjekur penalisht dhe më pas nëse shpallen fajtor, të dënohen nga gjykata dhe të vuajnë dënimin. Ne do të donim të shihnim një gjë të tillë. E kemi parë këtë gjetiu në rajon, si p.sh, në Kroaci. Dhe them se kjo është vërtet e rëndësishme”.

 

Kështu ka deklaruar Drejtori për Cështjet  e Evropës Jug-Qëndrore në Departamentin e Shtetit Amerikan, Tom Yazdgerd. I ftuar në emisionin e Janush Bugajskit, Tom Yazdgerd është treguar shumë i drejtpërdrejt duke përmendur edhe rastin e Kroacisë. Kujtojm se përpara se  të anëtarësohej në Bashkimin Europian, Kroacia denojë me burg ish kryeministrin Ivo Sanader për korrupsion.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img