Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Zyrtari amerikan reagon pas takimit të Kurtit dhe Vuçiçit: Biden e shpërfilli Kosovën dhe Serbinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Richard Grenell ka kritikuar presidentin amerikan, Joe Biden për qëndrimin e tij të mbajtur për procesin e dialogut Kosovë-Serbi.

Në një shkrim të publikuar Grenell e ka mbajtur me titullin “Biden shpërfill Kosovën dhe Serbinë”. Shkrim i cili i referohej takimit të zhvilluar ditën e djeshme mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Kjo pasi Biden aktualisht gjendet në një turne vizitash në kontinentin e vjetër dhe koha që ai po realizonte këtë vizitë, rastisi të jetë në të njëjtën periudhë që po mbahej takimi mes Kurtit e Vuçiçit.

Më shumë

spot_img
spot_img