Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Zyrtarët rusë: Forcat tona kanë shkatërruar armët që Perëndimi i ka dërguar Ukrainës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria ruse e Mbrojtjes njofton se ka shkatërruar një sasi të madhe armësh dhe pajisjesh ushtarake në rajonin e Donetskut, duke përfshirë disa armë që janë dërguar nga SHBA dhe Evropa.

Sipas ministrisë, raketat me bazë ajrore  me precizion të lartë, kanë goditur zonën pranë stacionit hekurudhor Udachne, duke goditur pajisjet që u ishin dorëzuar forcave ukrainase.

Edhe më herët zyrtarët rusë thanë se Ukraina ka pësuar humbje të mëdha në rajonin e Donbasit, duke theksuar se Rusia ka një avantazh të rëndësishëm artilerie.

Më shumë
spot_img
spot_img