Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Zyrtarët në Ukrainë ngrenë ALARMIN: Ekziston rreziku i një katastrofe epidemiologjike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilltari i kryetarit të Bashkisë së Mariupolit, Petr Andriuschenko, përmes një postimi në Telegram ka ngritur alarmin për një shpërthim të sëmundjeve epidemiologjike në vend.

Sipas tij sistemi i kanalizimit nuk funksionon edhe të gjitha ujërat e zeza do të përfundojnë në lumenj dhe det.

albsig

spring

“Në Mariupol ekziston rreziku i një katastrofe epidemiologjike. Sistemi i kanalizimit nuk funksionon dhe të gjitha ujërat e zeza do të përfundojnë direkt në lumenj dhe det. Përveç katastrofës humanitare të krijuar nga pushtuesit, qyteti është në prag të shpërthimi i sëmundjeve infektive”, tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img