Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Zyrtarët në Ukrainë: 300 civilë u mbajtën peng për 4 javë nga rusët në bodrumin e një shkolle

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ukraina pretendon se 300 civilë u mbajtën peng në bodrumin e shkollës Yahidne.

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka pohuar se rreth 300 persona janë mbajtur peng për katër javë në bodrumin e një shkolle pranë Chernihiv, në Ukrainën veriore.

Në një postim në Tëitter,  ministria bëri me dije se trupat ruse kishin marrë peng fshatarët në Yahidne, 140 km (80 milje) në veri të Chernihiv dhe se 18 njerëz dyshohet se kishin vdekur gjatë okupimit rus.

Zyrtarët kishin postuar më herët në Tëitter, një fotografi për të cilën thuhej se ishte përdorur nga pengjet për të mbajtur gjurmët e ditëve që ata ishin atje dhe për të shkruar emrat e atyre që dyshohet se vdiqën.

Më shumë
spot_img
spot_img