Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Zyrtarët e ministrisë inspektojnë ngrohjen në shkolla dhe pozojnë si ‘zotërinj’, por çfarë ndodh pas kamerave është lebetitëse

spot_img

Lajme të ngjashëm

81186c7e25917084aae1a4e0dc59497d

Këta që shikoni në foto janë zyrtarë të ministrisë së Arsimit të cilët po inspektojnë ngrohjen në institucionet shkollore.

Siç mund ta shikoni, ata janë kujdesur që të pozojnë si zotërinj të vërtetë por përtej fotove që publikojnë ata, gjendja reale nëpër fshatëra është mjerane.

Tavane të rrënuar, mure të lagësht, të çara, plasaritje etj…

Janë pikërisht qytetarët ata të cilët kanë publikuar fotot nga shkollat të cilat zyrtarët e ministrisë as nuk i afrohen se në ato shkolla, fotot nuk u dalin kaq ‘bukur’.

82818040_1028397790866279_8692596563916095488_n_copy.jpg

Kështu duket shkolla ‘Sali Zaimi’ në Verlen:

82844996_2591109387881738_5026575748937285632_n.jpg

83329391_2591109347881742_189656113589780480_n.jpg

82812048_2591109431215067_6156134697333161984_n.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img