Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Zyrtarët e lartë të Guardia di Finanzas në Tiranë, Çuçi i nderon me medalje nderi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një delegacion i lartë i Guardia di Finanzas italiane ka mbërritur këtë të enjte në Tiranë. Ministri Bledi Çuçi thotë se ata kanë ardhur në vendin tonë në kuadër të konferencës për shpalljen e rezultateve në luftën anikanabis për vitin 2021.

Ministri i Brendshëm shqiptar ka nderuar me medalje nderi dy prej zyrtarëve të Guardia di Finanzas.

“Prita sot në takim një delegacion të lartë të Guardia di Finanza, të cilët janë në vendin tonë në kuadër të konferencës për shpalljen e rezultateve në luftën anikanabis për vitin 2021. Dy indikatorë domethënës dëshmojnë efikasitetin e punës sonë të përbashkët në këtë luftë: shumëfishimi i çmimit të kanabisit dhe fakti që gjatë vitit 2021 nuk është evidentuar asnjë tentativë e trafikimit me mjete lundruese.

Çmoj shumë mbështetjen e Policisë Italiane për Akademinë tonë të Sigurisë dhe gjithë bashkëpunimin e shkëlqyer që kemi në luftën kundër krimit të organizuar dhe paligjshmërive të tjera. Vlerësova me medalje nderi dy drejtues të lartë të Guardia di Finanza; Gjeneral Brigade Giuseppe Arbore si dhe Nënkolonelin Stefano Lezzia, drejtues i Njësisë së GdF në Durrës”, shkruan Çuçi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img