Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

ZYRTARE/ Zgjidhet Presidenti i ri i KOKSH

spot_img

Lajme të ngjashëm

Fidel Ylli është zyrtarisht President i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar. Ai është përzgjedhur pas votimit që u mbajt në Asamble sot.

Nga 41 anëtarë, 37 anëtarë kishin të drejtë vote. Kujtojmë që në garë ishin edhe Martin Biba dhe Vojo Mala.

Fidel Ylli ia doli të triumfojë me 40 vota pro. Sa i përket rivalëve të tjerë, Martin Biba mori 4 vota,  ndërsa 12 vota mori Vojo Malo. Gjithashtu, një votë u shpall e pavlefshme. Vlen të  theksojmë se FSHF nuk mori pjesë, pasi ishte e përjashtuar nga kjo Asamble.

Mbledhja kishte filluar në orën 12.00, me 3 kandidatët që mbajtën fillimisht fjalën e tyre.  

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img