Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

ZYRTARE, VENDIMI i ri i qeverisë: Ja deri kur do qëndrojnë mbyllur baret, restorantet dhe hotelet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur të mbajë mbyllur baret, restorantet dhe njësitë e tjera akomoduese në vend, deri në fund të pandemisë nga koronavirusi.

Kjo do të thotë se këto lloje biznesesh do të qëndrojnë mbyllur për një kohë të pacaktuar, deri sa pandemia të konsiderohet e përfunduar.

Gjithashtu, në komunikimin e fundit nga MSH thuhet se janë pezulluar do të qëndrojnë mbyllur pa afat edhe aktivitetet publike dhe jopublike si edhe grumbullimet masive.

Të njëjtat masa janë marrë edhe për komisionet e kempeve, për personat me aftësi të kufizuara si dhe pezullimin deri në fund të pandemisë të shkollave, kopshteve dhe çerdheve.

LEXO EDHE:  Firmoset urdhri: Ja deri kur shtyhen operacionet kirurgjikale të planifikuara në QSUT dhe Sanatorium (FOTO)

dfgsdfger5tj45rj.jpg

Lexo edhe: Urdhri i fundit: Të gjitha institucionet arsimore, publike e private, mbyllur deri në fund të pandemisë (FOTO)

Më shumë


spot_img
spot_img