Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Zyrtare/ Pas largimit të Zidane, Karlo Ançeloti rikthehet në krye të Real Madrid

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjithçka tanimë është zyrtare. Karlo Ançeloti është trajneri i ri Real Madrid. Njoftimin e ka bërë me dije vetë klubi madrilen.

Ancelotti ishte në krye të Realit midis viteve 2013 dhe 2015, duke fituar La Decima në sezonin e tij të parë me Zidane si ndihmësi i tij. Aktualisht në Everton, një kthim në kryeqytetin spanjoll mund të jetë tani më shumë se një opsion.

Është raportuar nga ‘El Larguero’ e Cadena SER se italiani po konsiderohej dhe emri i tij është zhvendosur në krye të listës përpara kandidatëve të tjerë si Mauricio Pochettino apo Antonio Conte.

Ai ka qenë trajner Bajerni i Mynihut, Napoli dhe Evertonit. Tani, është në krye të ekipit me më shumë Champions League të fituara.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img