Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Zyrtare, Interi “blindon” mbrojtjen, merr kampionin e Europës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Teksa kanë mbetur edhe 9 ditë nga mbyllja e merkatos, skuadrat europiane po nxitojnë të mbyllin tratativat e fundit në blerjen apo shitjen e futbollistëve.

albsig

spring

Një nga skuadrat më aktive në këtë sezon merkato ka qenë Interi, i cili pas zyrtarizmit të Dalbret në krahun e majtë të mbrojtjes, ditën e sotme ka konfirmuar në mënyrë zyrtare edhe afrimin e mbrojtësit të djathtë portugez, Kanselo, i marrë në huazim me të drejtë blerje nga Valencia.

Mbrojtësi ditën e djeshme ka kaluar testet mjeksore ndërsa ditën e sotme në prani dhe të drejtorit sportive zikaltër ka hedhur firmën mbi kontratë.

Mbrojtësi portugez që u shpall kampion Europe në 2016-tën, ishte kërkuar më ngulm nga trajneri Luçiano Spaleti dhe shikohet si një nga afrimet më cilësore në këtë merkato verore. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img