Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zv.Presidenti i Parlamentit Europian uron Ramën për fitoren e zgjedhjeve: Suksese për mandatin e radhës, po e ndjek me shumë vëmendje procesin e zgjerimit të BE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.Presidenti i Parlamentit Europian, njëherësh edhe kryetar i Komisionit të Punëve të Jashtme në PE, David McAllister, ka uruar kryeministrin Rama për fitoren e zgjedhjeve.

Ai shprehet se po e ndjek me shuëm vëmendhje procesin e zgjerimit të Bashkimit Europian, ndërsa shton se 6 vendet e Ballkanit Perëndimor do të bëhen pjesë e BE.

“Z. Rama me lejoni t’ju përgëzoj për fitoren tuaj në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri. Suksese për mandatin e radhës dhe zhvillimet e ardhshme në vend dhe si kryetar i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian, sigurisht që e ndjek me shumë vëmendje procesin e zgjerimit dhe besoj se ky proces ka një të ardhme dhe të 6 vendet e BP do të bëhen anëtare të BE-së”, shprehet McAllister.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img