Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zv.ministrja e Shëndetësisë tregon kur pritet të ketë rritje të rasteve me Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini në një intervistë mëngjesin e sotëm ka treguar se kur pritet të ketë një rritje të rasteve me Covid-19.

Ajo është shprehur se në javën e dytë apo të tretë të majit pritet të ketë një tendencë në rritje të rasteve, teksa tha se vaksinimi  e ka lehtësuar shumë situatën.

“Në javën e dytë dhe të tretë të majit pritet një tendencë në rritje e rasteve. Por vaksinimi e ka lehtësuar situatën. Kjo do jetë një verë më ndryshe se vera e viti të kaluar.

Për sa i përket vaksinimit dua të theksoj se janë disa rajone si Gjirokastra për shkak të popullsisë së vjetër, ka bërë kalendarin e vaksinimit ndaj Covid -19, pasuar nga Fieri dhe Vlora”, tha Tomini për “wake up”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img