Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zv.ministri i Shëndetësisë: Situata nga Covid-19 është dramatike, por krejtësisht e përballueshme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ca437f1f27b4e997a150357d84682b1b

Zëvendës ministri i Shëndetësisë, Albert Nikolla thotë se situata nga pandemia e koronavirusit në vendin tonë është problematike dhe dramatike.

Megjithatë Nikolla tha gjatë një interviste në “News24” se ndonëse situata paraqitet e rëndë, është e përballueshme për shkak të kapaciteteve në spitale.

“Situata është problematike, dramatike, por sistemi ynë shëndetësor është i gatshëm për ta përballuar. Është situatë krejtësisht e përballueshme, por kjo nuk do të thotë se situata nuk është dramatike”, u shpreh Nikolla.

Ai tha më tej se përveç spitaleve Covid 1,2,3 dhe 4, prej tre muajsh tashmë janë përshtatur për pacientët me Covid-19 edhe spitalet në Shkodër, Korçë, Fier, Durrës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img