Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Zv.ministri i Brendshëm ironizon Bashën: Mësimin për rripin e sigurisë e mori, por Kodi Rrugor s’e rekomandon ngjitjen mbi mjet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b6fe012f8f99163d475964aa99f01f14

Zëvendës ministri i Brendshëm, Besford Lamallari ka ironizuar kryetarin e PD-së, Lulzim Basha i cili sot u pa në vendin e pasagjerit në makinë e me rrip sigurimi të vënë, ndërkohë që kur mbërriti në Kavajë hipi mbi makinë dhe iu foli njerëzve.

Lamallari thotë se Basha mësimin e parë për rripin e sigurimit e mori, ndërsa ka bërë “gafën” tjetër. Zv.ministri thotë se Kodi Rrugor nuk e rekomandon që njerëzit të ngjiten mbi mjetet e transportit, aq më tepër kur janë në lëvizje.

Shënimi i Lamallarit

Thirrja ndërgjegjësuese për vendosjen e rripit të sigurisë, u dëgjua! Për më tepër, pasagjer… P.S: Kodi Rrugor nuk rekomandon ngjitjen mbi mjetet e transportit, veçanërisht nëse mjeti është në lëvizje

Screenshot_12.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img