Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Zv/kryeministri siç nuk e kemi parë, me përparëse dhe doreza u shërben njerëzve në nevojë pas tërmetit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9db41ec83994e45800ad9281df0ea707

Zv/kryeministri Erion Braçe u është bashkuar personave të dëmtuar nga tërmeti i djeshëm në Tiranë në një nga qendrat sociale të ngritura nga bashkia e kryeqytetit.

 

Zyrtari i lartë i qeverisë ishte në shoqërinë e kryebashkiakut Erion Veliaj dhe deputetes së Tiranës Blerina Gjylameti.

Ata nuk kanë refuzuar t’u ofrojnë vetë ushqim personave në nevojë. Nëpërmjet ‘’Instagram’’-it, Braçe shtoi se e rëndësishme është që njerëzit të mos ndihen vetëm.

Postimi i Erion Braçes:
Të shërbesh një drekë për

njerëz në nevojë,

grumbulluar në qendrën sociale,

pas tërmetit të djeshëm;

T’u shkosh në shtëpinë e dëmtuar,

atje ku është e ku janë,

ku jetojnë familjarisht edhe pas tërmetit,

është më e pakta në këto 24 orë të veshtira!

Pa diskutim,

tërmetin as e parashikon dot e as e ndalon me dëshirë apo dorë!

Por, njerëzit duan të dinë që nuk janë vetëm, që kanë shtetin aty,

për t’i ndihmuar, shpëtuar, rimëkëmbur!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img