Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zv/kryeministri Peleshi i pari që reagon për Trump, justifikon Ramën: Reagimi në një kohë të caktuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a80ee0166fedc569c7270e92407ad0d4

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi është zyrtari i parë shqiptar që reagon pas zgjedhjes së Donald Trump si President i SHBA-së. Peleshi ka justifikuar eprorin e tij, kryeministrin Edi Rama për deklaratën e bërë kundër Trump në gjigandin amerikan CNN.

Për zv/kryeministrin reagimi i Ramës u bë në një kohë të caktuar dhe pas një deklarate të Trump kundër Shqipërisë. Peleshi theksoi se çdo zyrtar i shtetit do të reagonte në të njëjtën mënyrë si Rama.

“Ka qenë një reagim në një kohë të caktuar, pas një deklarimi të Trump kundër interesave të Shqiptarëve. Por Trump ka ndryshuar shumë në deklarata dhe qëndrime. Rama ka bërë gjënë e duhur në kohën e duhur, do e bënte çdo kryetar shteti”, u shpreh Peleshi për Report Tv.

Lexo edhe: Në 12 prill, ja çfarë deklaroi kryeministri i Shqipërisë Edi Rama për Donald Trump në intervistë për CNN

Ndiqni DIREKT numërimin e votave në SHBA

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img