Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Zv. drejtori i ISHP-së: Koronavirusi do të studiohet gjatë dhe pas mbarimit, vaksina po rrit shpresat tek njerëzit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7af75c331d1630a5ec396ddbb7534f56

Zëvendës drejtori i ISHP-së Dritan Ulqinaku, teksa ishte i ftuar në emisionin “Real Story” deklaroi se koronavirusi do të studiohet gjatë edhe pas mbarimit të kësaj pandemisë.

Ulqinaku u shpreh se vaksina ndaj Covid-19 është absolutisht efikase. Ai shtoi se shpresa e njerëzve për kurim pas zbulimit të vaksinës po rritet.

“Koronavirusi do studiohet gjatë. Edhe brenda Europës kemi pamje të ndryshme, brenda Azisë kemi pamje të ndryshme. Vaksina është absolutisht efikase. Numri i vaksinave po shtohet dhe shpresa e njerëzve po rritet. Ka rënie të qëndrueshme të rasteve kudo në botë”, u shpreh Ulqinaku.

Më shumë

spot_img
spot_img