Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

“Zoti u vraftë”, Rama “kapet” me komentuesit për “5 Majin”: Të shash e të mallkosh nuk është punë e…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot te “5 Maji” IMT ka vijuar me shembjen e banesave, ku janë hasur dhe me rezistencën e fortë të qytetarëve.

Në videon në faqen e kryeministrit Edi Rama në “Facebook”, ku u dhanë edhe vendimet e qeverisë sot, shumë qytetarë kanë komentuar pikërisht çështjen e “5 Majit”.

albsig

spring

Një ndjekëse shkruan “Turp të kesh i ke nxjerr familjet në mes dimërit jashtë, zoti u vraft”.

E nuk mungon edhe përgjigja e kryeministrit Edi Rama, i cili shpjegon se familjet nuk janë lënë jashtë dhe se u është dhënë bonus qiraje deri në ndërtimin e shtëpisë.

“Jo, nuk kemi nxjerre asnje familjar jashte ne mes te dimrit, perkundrazi, edhe atyre qe i kane ndertuar shtepite pa leje, u kemi ofruar te njejtin trajtim si te prekurve nga termeti, me bonus qeraje deri ne ndertimin e nje shtepie qe pastaj do te jete e tyrja! Nese Zoti duhet te vrase per kete trajtim njerezor e solidar, ashtu u befte, po besoj se nderkohe duhen degjuar profetet qe thone se te shash e te mallkosh nuk eshte pune e Zotit po pune e Djallit”shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img