Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Zoti i faltë ata që s’dinë se ç’bëjnë”, Balla thumbon Metën nga vendi i shenjtë: Kisha të fal mëkatet shpirtërore, jo ato ligjore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Politikanë dhe qytetarë të shumtë kanë qenë të pranishëm sot në Manastirin e shenjtë të “Shën Joan Vladimirit” në Elbasan. Në vendin e shenjtë ka shkuar edhe presidenti Ilir Meta, i cili është pyetur nga gazetarët lidhur me shkarkimin e tij, duke thënë se lutjet e tij nuk shkuan për këtë çështje.

“Zoti ti fali të gjithë ata që nuk dinë se çfarë bëjnë, dhe i udhëheq të gjithë në rrugën e të mirës së përbashkët”, tha Meta.

Ndërsa deputeti socialist Taulant Balla, duke folur për mediat nga vendi i shenjtë dha një mesazh, ku u shpreh se kjo ditë duhet të shërbejë edhe për të bashkuar krerët e politikës jo vetëm qytetarët. Lidhur me deklaratën e Kreut të Shtetit, Balla sqaroi se nuk kishte dijeni, por nuk e la pa “thumbuar” Metën.

 “Kisha mbi të gjitha zoti fal vetëm mëkatet shpirtërore jo ato ligjore. Nuk e di se çfarë ka thënë presidenti kështu që t’a lemë me kaq”, u shpreh Balla.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img